« Úvod | al asharatu mubashshir... »

Abu Abaydah ibn Jarrah

2060207885_8deef51965
Abu Ubaydah ibn al Jarrah

Jeho zjev byl zvláštní, byl štíhlý, vysoký, jeho obličej jasný, řídký vous, bylo potěšení se na něj dívat, byl extrémně zdvořilý.

Byl popsán jako amin nebo strážce Muhammadovy komunity. Jeho plné jméno bylo Aamir ibn Abdullah ibn al Jarrah , byl znám jako Abu Ubaydah. Abdullah ibn Umar, jeden ze sahaba o něm řekl: tři muži z rodu kurajšovců byli nejprominentnější , měli nejlepší charakter : Abu Bakr as Siddiq , Uthman ibn Affan a Abu Ubaydah ibn al Jarrah

Byl jedním z prvních , kteří přijali islám, stal se muslimem jeden den po Abu Bakrovi, defakto jeho prostřednictvím .
Abu Bakr vzal jeho, Abdur Rahmana ibn awt, Uthmana ibn MAzun a al Aqram ibn Abu al Aqram za prorokem , a spolu deklarovali že akceptují Pravdu.
Oni byli první pilíře , na kterých byl islám postaven.

Abu Ubaydah zažil krutý zážitek , kterému museli muslimové čelit v Mekce , od začatku do konce. Jeden z nejtrýznivějších zažitků zažil u Badru.


Abu Ubaydah byl předvoj muslimské síly, nebál se smrti. Kurajšovský oddíl byl velmi ostražitý z něj a vyhybali se setkat se s ním tváří v tvář. Jeden muž ho pronásledoval, kdekoliv se otočil , Abu Ubaydah se snažil se vyhnout střetu s ním .
Muž začal útok , Abu se mu snažil moc vyhnout . Nakonec se muži podařilo blokovat cestu Abu Ubaydovi a stál jako bariéra mezi ním a Kuaajšovci,stáli nyní tváří v tvář , Abu se nemohl déle rozmýšlet , zasadil jeden úder do mužovy hlavy , muž spadl a zemřel

Tento muž byl otec Abu Ubaydah

Abu ho samozrejmě nechtěl zabít , ale v této bitvě mezi vírou v Allaha a polyteismem , si vybral, můžeme říct, že on nezabil svého otce, zabil polyteismus v osobe svého otce .

Nenalezneš žádné lidi, věřící v Boha a v den poslední, přátelit se s těmi, kdož se protiví Bohu a poslu Jeho, byť to byli otcové jejich či synové jejich anebo bratři jejich či rod jejich. Do srdcí těchto vepsal Bůh víru a podpořil je duchem od Něho pocházejícím. A uvede je do zahrad, pod nimiž řeky tekou a v nichž nesmrtelní budou. Bůh nalezl v nich zalíbení a oni nalezli zalíbeni v Něm - a tito tvoří stranu Boží! A což nebudou ti, kdož ke straně Boží patří, blažení?58/22

Jeho reakce v bitvě nebyla neočekávaná

Bylo vyprávěno Muhammadem ibn Jafar , sahaba , že ze prorokem přišla delegace křestanů a řekla , o Abu-l qasim , posli jednoho společníka s námi , aby rozsoudil mezi námi v nějakých otázkách, máme vysokou úctu k muslimů,, prorok odpovědl: přijďte vecer , poslu s vami nekoho silneho a spolehlivého

Umar ibn Khattab slyšel Proroka jak to říká a pozdeji řekl: šel jsem ns zuhr modlitbu dříve s nadějí být jedním z vhodných. Když Prorok ukončil modlitbu, začal se dívat na pravo i na levo, zvedl jsem se , aby me videl, ale on pokracoval v hledání mezi nami , poté zavolal Abu ubaydah ibn jarrah , jdi a rozsud mezi nimi v pravdě v tom, o čem jsou v rozporu

Jednou Prorok vypravil skupinu sahaba na setkaní s kurajšovskou karavanou, ustanovil ubaydu lídrem skupiny a dal jim tasku datli a nic jiného.
Abu Ubaydah daval každému pouzr jednu datli denne, chtel aby ji sáli jako díte saje z prsu své matky

Jednoho dhe Uhudu , kdy muslimove oponovali, jeden z mushrikun zacal křičet, ukažte Muhammad, ukažte Muhammad. Abu byl jeden ze skupiny deseti muslimů, kteří Proroka obklíčili , aby ho ochránili proti kopí mushrikin .

Když bitva zkončila, jeden ze zubu proroka byl zlomen , rozmlácené čelo , abu poprosil jestli mu muze on pomoci .
Pomahal mu cely život, když prorol zemřel, sahaba se shromáždili, aby vybrali nástupce v Saqifah nebo místo setkáni BAnu Saadah , den je znám jako den Saqifah , v tento den Umar ibn al Khattab řekl Abu ubaydovi , natáhni vpred svou ruku a já ti budu přísahat , protože správce a ty jsi spravce( amin) ummah

Já ne, vyslovil a dal přísahu ( bayah) Abu Bakrovi , byl jeho uzavřeným poradcem a jeho silna podpora, stejne jako pozdeji pomahal Umarovi , nikdo se nestalo ze by ho neposlechl, jen jednou.
Stalo se to když byl Abu Ubaydah v Syrii, vedl muslimy , dokud cela syrie nebyla pod kontrolou muslimů. Reka euphrat lezi o jeho prave strane a Asia Minor ne levo.
Umar poslal Ubaydovi dopis , urgentne te potřebuji , pokud obdrzis dopis v noci , urguje te abys to tam opustil před úsvitem , když ho obdrzis během dne , opust vecer a spechej ke me.
Když ABu obdržel dopis , řekl, vím proc me vůdce věricích (amir al mumin ) potrebuje , chce zachranit nekoho, kdo tu však nebude věčně, tak mu odepsal:
Vim proc me potřebuješ , ale ja a moje armada nemama touhu se zachranit z toho , co nas trápí, nechci se od nich oddelit dokud Buh nebude chtit, až dopis obdržís , uvolni me z tohoto rozkazu a dovol mi zustat
Když Umar cetl dopis, brecel, někdo se zeptal, Abu Ubaydah zemřel o vudce muslimu
Ne , ale smrt je blízko něho.
Jeho intuice nebyla spatná,
Před tim nez zemřel , promluvil ke sve armádě : dovolte mi dat vam radu , která vas vždy udrži na spravne ceste, modlete se , postete o ramadanu , davejte sadaqah, podnikejte hajj a umraz, podporujte jeden druhého, budte uprimni ,…..

Pak se otoci k muadh ibn jabal a řekl, provadej modlitbu s lidmi, bud jejich lídr, on řekl: o lide, budte sklíčeni msrti tohoto muze, nevim jestli jsem nekdy videl nekoho se spravedlivejsim srdcem, kdo byů vzdálen od vseho zla a kdo by byl vice uprimny s lidmi.

14.02.2008 16:32:31 | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se